بهترین مسیر برای مهاجرت و بررسی آن

بهترین مسیر برای مهاجرت و بررسی آن

بهترین مسیر برای مهاجرت، بهترن روش مهاجرت با مدرک دیپلم و روش های مهاجرت موفق در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی درباره انتخاب بهترین مسیر برای مهاجرت در این مقاله به طور کلی شرح داده می شود. معمولاً وقتی افراد تصمیم به مهاجرت می گیرند یکی از اولین سوالاتی که برای آن ها مطرح می شود این است که بهترین مسیر برای مهاجرت چیست؟ چگونه می توانیم از موفقیت در مهاجرت اطمینان کسب کنیم؟ بهترین روش مهاجرتی برای ما کدام است؟ برای پاسخ گویی به این سوالات ابتدا باید انواع روش های مهاجرت را بشناسید و از طریق تماس تلفنی یا آنلاین با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) مشورت کنید و سپس با توجه به شرایط خود بهترین مسیر را انتخاب کنید. به طور کلی روش های مهاجرت در شش دسته بندی قرار می گیرند که هر کدام در ادامه شرح داده خواهد شد.
 

بهترین مسیر برای مهاجرت و شرایط عمومی

وقتی تصمیم به مهاجرت می گیرید یکی از سوالات مهم این است که آیا مهاجرت برای شما مناسب است؟ مسلماً پاسخ به این سوال نیازمند صرف وقت و انجام تحقیقات لازم است. اگر جواب این سوال برای شما مثبت است در مرحله بعد باید بهترین مسیر برای مهاجرت را انتخاب کنید. انتخاب بهترین مسیر برای مهاجرت نیز نیازمند انجام تحقیقات و کسب مشاوره از متخصصین می باشد. همان طور که پیش تر اشاره شد، انواع روش های مهاجرت به شش دسته کلی تقسیم می شود که شامل کار، تحصیل، سرمایه گذری، ازدواج، تولد و پناهندگی می شود که در این مقاله به طور اجمالی به آن ها پرداخته شده است. در ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، این شش روش به طور کامل با جزئیات شرح داده شده است و می تواند روشن گر راه شما باشد.
 

بهترین مسیر برای مهاجرت و پیش نیازهای مهاجرت موفق

برای شناخت بهترین مسیر مهاجرت در ابتدا باید بدانیم که تا چه حد پیش نیازهای مهاجرت را داریم. بی شک مهمترین نیاز مهاجرت سرمایه مورد نیاز آن است، متقاضی مهاجرت می بایست ارزیابی نماید که آیا انتقال تمام سرمایه اش به خارج از کشور باعث پیشرفت وی خواهد شد یا اینکه تنها یک تصمیم از روی عصبانیت و لحظه ای است.

عامل مهم بعدی را می توان داشتن شغل و سابقه کاری دانست. بی شک برای تمامی افرادی که قصد مهاجرت از روشی بجز تحصیل در خارج از کشور دارند، داشتن حرفه و و تجربه و درآمد از آن است تا بتوان از طریق کار به موفقیت شغلی و کسب درآمد در خارج از کشور نیز امیدوار بود.
عامل سوم داشتن تحصیلات لازم است. برای اخذ ویزای کار برخی کشورهای مطرح جهان مانند آلمان و اتریش و کانادا، داشتن تحصیلات دانشگاهی یکی از الزامات است ولی برای روش هایی مانند تحصیل با مدرک دیپلم، ازدواج، تولد و پناهندگی نیازی به تحصیلات دانشگاهی وجود ندارد.
عامل آخر و تاثیرگذرار ترین آن را همانا دانستن و تسلط نسبی بر زبان رایج در کشور مقصد برای مهاجرت است تا بتوان به سرعت در جامعه آن کشور ادغام شده و با فرهنگ آن آشنایی یافت. کم نبوده اند افرادی که بدون تسلط و آشنایی با زبان برای مهاجرت اقدام نموده اند و در کشور مقصد برای ابتدایی ترین نیازهای روزانه مانند خرید کردن عاجز و ناتوان شده اند و نیاز به کمک دیگران داشتند. خوشبختانه موسسه حقوقی ملک پور به دلیل تقاضای بالای مخاطبین و مشتریانش برای راهنمایی جهت یادگیری سریع زبان انگلیسی، پکیج هایی را آماده نموده تا با استفاده از آن بتوان زبان خارجی را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت فرا گرفت.

 

 • بهترین مسیر برای مهاجرت از طریق کار

کشور ایران دارای بیش از 80 میلیون جمعیت است و مطابق با آمار رسمی ارائه شده، نرخ بیکاری در ایران در اواسط سال 2019 در حدود 12 درصد بوده است. یکی از بهترین روش های مهاجرت، مهاجرت از طریق کار است. کار در کشورهای خارجی علاوه بر اینکه به اشتغال افراد کمک می کند باعث ورود ارز به کشور نیز می گردد. برای یافتن بهترین مسیر برای مهاجرت، نرخ بیکاری در برخی از کشورهای برتر دنیا را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

کشور نرخ بیکاری
کانادا 5.60
استرالیا 5.30
اتریش 4.60
آلمان 3.10

معمولا اکثر افراد با سن زیر 40 سال می توانند از طریق ویزای کار اقدام کنند. برای سن بالای 40 سال در کشورهای برتر دنیا اخذ ویزای کار خیلی سخت تر می شود.

 • امتیازبندی (اسکیل ورکر)
   

کانادا یکی از کشورهایی است که با سیستم امتیاز دهی نیروی کار جذب می کند. در این روش اگر شخص بالای 40 سال سن دارد، امتیاز سن را از دست می دهد و باید مدرک دکترا و نمره زبان خیلی بالا داشته باشد تا بتواند امتیاز از دست داده را جبران کند. کشورهای دیگری نظیر استرالیا، اتریش و آلمان نیز برای مهاجرت کاری شرایط مناسبی دارند و تعداد قابل توجهی از افراد شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای این کشور ها را دارند.

 • ویزای جستجوی کار
   

همچنین ویزایی به نام ویزای جستجوی کار وجود دارد که بیشتر نوع آلمانی و اتریشی آن شهرت دارد که در اتریش از طریق امتیازبندی اعطا می شود و در آلمان از طریق بررسی فاکتورهای لازم در متقاضی. این فاکتورها شامل مدرک تحصًیلی بالاتر از لیسانس، نمره زبان، داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و سن زیر 40 سال (و عموماً بالای 23 سال) اشاره نمود. با داشتن این ویزا می توان به مدت 6 ماه در این کشورها به جستجوی کار پرداخت و پس از کاریابی برای ویزای کار اقدام نموده و همچنین همسر و فرزندان زیر 18 سال را به عنوان همراه وارد این کشورها نمود.

 • ویزای کار از طریق جاب آفر
   

برای کار در کشورهایی مثل سوئد و دانمارک و هلند و ترکیه و …. داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در آن کشورها الزامیست. همچنین کارفما قبل از اینکه بتواند آگهی کار بین المللی منتشر کند می بایست آگهی کار خود را 3 ماه در کشور خود و اتحادیه اروپا (بسته به کشور در قاره آمریکا یا آفریقا،…) منتشر کند و در صورت نبودن فرد متقاضی، برای آگهی بین المللی کار و جذب نیرو اقدام نماید. این نوع ویزا تنها برای تحصیلیکرده ها نیست و بعضاً متخصصین مشاغل خاص با داشتن سابقه کار قوی هم توانسته اند برای کار در این کشورها اقدام نمایند. برای اشتغال به کار در این مشاغل داشتن مدرک زبان الزامیست و توصیه می شود. متقاضیان برای این روش کاری می توانند به وبسایت موسسات کاریابی در آن کشور مراجعه نمایند و در جستجوی جاب آفر باشند و یا از طریق ویزای توریستی وارد آن کشور شده و به کاریابی در محل بپردازند.

 • کار در مشاغل ساده
   

اگر فردی وجود داشت که فاکتورهای بالا را نداشت و تنها قصد کسب درآمد و نه لزوماً اقامت دائم و تابعیت و زندگی در بهترین نقاط جهان را داشت می تواند به کار در کشورهای همسایه مانند ترکیه و عمان فکر کند که برای شروع مهاجرت افراد بدون مدرک تحصیلی و سرمایه و تخصص بالا، گزینه مناسبی محسوب می شود. برای اقدام از این طریق می توان از وب سایت های موسسات کاریابی بین المللی در آن کشورها بهره گرفت.

نکته: با چند سال کار از طرق اول تا سوم به همراه پرداخت مالیات می توان در ابتدا اقامت دائم و سپس تابعیت آن کشور را دریافت نمود. در ویدئو انتخاب مسیر مهاجرت روش نوشتن رزومه و cv و تمامی مراحل پیش رو برای مهاجرت از طریق کار شرح داده شده است و در مسیر مهاجرت کاری بسیار کمک کننده است.

بهترین مسیر برای مهاجرت از طریق تحصیل
 

معمولاً تحصیل در کشورهای خارجی یا از طریق بورس تحصیلی و تحصیل رایگان انجام می شود و یا اینکه فرد باید هزینه های تحصیل و زندگی خود را شخصاً بپردازد. از مزیت های مهم دیگر برای مهاجرت از طریق تحصیل، که می تواند این روش را بهترین مسیر برای مهاجرت کند این است که معمولاً در بسیاری از کشور ها به شما اجازه می دهند پس از تحصیل بمانید و شغلی پیدا کنید و از این طریق می توانید اقامت این کشورها را کسب کنید.

 • تحصیل با اخذ بورسیه تحصیلی
   

مسلماً تحصیل از طریق بورس تحصیلی محبوبیت بیشتری دارد، به این دلیل که در این روش هیچ نگرانی از بابت شهریه دانشگاه و بعضا هزینه های زندگی وجود نخواهد داشت. بنابراین این روش می تواند گزینه مناسبی برای عنوان بهترین مسیر برای مهاجرت برای نخبگان تحصیلی با سن مناسب، نمره زبان عالی، معدل بالا و دارندگان مقالات ISI چاپ شده باشد. بورسیه های تحصیلی به سه نوع عادی (با تخفیف بخشی از شهریه)، نیمخ فاند( با پرداخت بخش قابل توجهی از شهریه و بخش کمی از هزینه های زندگی) و فول فاند (بدون پرداخت شهریه و با کمک هزینه زندگی قابل توجه) تقسیم بندی می شوند. از مهمترین بورسیه های تحصیلی در جهان می توان به بورسیه اراسموس موندوس، بورسیه DSI ایتالیا و بورسیه های دولتی و دانشگاهی اشاره نمود. کشورهای زیادی هستند که می توانید برای تحصیل در آن ها اقدام کنید، حتی کشور آمریکا که در حال حاضر معمولاً به ایرانی ها ویزا نمی دهد، به کسانی که بورس تحصیلی می گیرند و یا از راه تحصیلی می خواهند وارد کشور شوند ویزا می دهد.

 • تحصیل رایگان
   

برای تحصیل رایگان کماکان کشورهایی هستند که به شما خدمات اراده دهند. به عنوان مثال، کشور آلمان برای قبول شدگان در آزمون دانشگاه های سراسری در ایران که مدرک زبان و سن مناسب دارند تحصیل رایگان ارائه می دهد. کشور اتریش نیز به افراد دارای سابقه علمی خوب و سطح زبان خوب با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی پذیرش تحصیلی برای تحصیل رایگان اعطا می نماید. همچنین کشور نروژ نیز برای شهروندان بین المللی تحصیل رایگان در نظر گرفته است که البته برای مقطع لیسانس آن نیاز به دانش زبان نروژی می باشد. هزینه تحصیل در کشور فنلاند نیز به قدری کم است که تقریباً می توان آن را رایگان در نظر گرفت.

در کنار موارد ذکر شده، کشورهایی مانند فرانسه و دانمارک وجود دارند که برای شهروندان بین المللی که به زبان آنها مسلط هستند و مدرک زبان دارند تحصیلات رایگان در نظر گرفته اند. البته این موضوع را در موضوع تحصیل رایگان در اروپا باید در نظر گرفت که کشورها تنها هزینه تحصیل از شما نمی گیرند و هزینه زندگی و بعضاً بیمه دانشجویی و … با خود شماست.

 • تحصیل با پرداخت شهریه
   

از بهترین کشورها برای تحصیل به همراه پرداخت شهریه می توان به آمریکا، کانادا، هلند، سوئد و انگلستان اشاره نمود از دانشگاه های طراز اول و امکان کار و اقامت و تابعیت پس از تحصیل برخوردار هستند که ریز هزینه ها و شرایط هر کدام را می توانید در مقالات مرتبط آنها مطالعه نمایید. شما عزیزان با درج عنوان مقاله مورد نظر خود بعلاوه کلید واژه ملک پور می توانید مقالات مورد نظر خود را جستجو و آن را مطالعه نمایید.

 
بهترین مسیر برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 

سرمایه گذاری در کشورهای خارجی یکی از بهترین کاندید ها برای عنوان بهترین مسیر برای مهاجرت است، به این دلیل که در این روش علاوه بر اینکه می توانید اقامت و تابعیت کشور مورد نظر خود را کسب کنید می توانید سرمایه خود را نیز چند برابر کنید. بر اساس آمار اقتصادی سرمایه گذاری هایی نظیر مک دونالد و برگر کینگ بسیار سود آور هستند و می توانند جزء بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باشند. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری معمولا از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و خود اشتغالی صورت می پذیرد. که همه این موارد به طور کامل در ویدئو انتخاب مسیر مهاجرت شرح داده شده است.

 • سرمایه گذاری عادی
   

کشور کانادا چندین نوع سرمایه گذاری را با مبالغ بالاتر از 100 هزار دلار کانادا برای متقاضیان از طیف های متفاوت با تجریه تجارت دارای مدک تحصیلی دیپلم به بالا در نظر گرفته است که همگی منجر به اقامت دائم و تابعیت کانادا از طریق سرمایه گذاری خواهند شد.

 • اقامت کار شرکت
   

از طریق ثبت شرکت و استخدام در شرکت در کشورهایی مانند آلمان و اتریش می توان به اقامت دائم و سپس تابعیت دست یافت که البته نیاز به داشتن شرایطی دارد که عموم آن در مقاله اقامت کار شرکت ما آورده شده است.

 • خودحمایتی
   

سومین و پر متقاضی ترین روش اقامتی را که نیاز به تحصیلات و خرج کردن سرمایه ندارد و با نمره زبان کم و سن بالا نیز می توان برای آن اقدام نمود، اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی است که اقامتی منحصر به فرد با امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت است که تنها با نشان دادن سرمایه لازم در حساب شخصی و بدون پرداخت ریالی به کشور مورد نظر قابل اخذ است. این نوع اقامت در کنار تحصیل رایگان فرزندان و امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال، اجازه کار ندارد ولی متقاضی می تواند در کشور مقصد به راه اندازی کسب و کار و تجازت پرداخته و کسب درآمد نماید ولی اجازه گرفتن جای نیروی کار آن کشور را تا 5 سال ندارد. از مهم ترین کشورهایی که این نوع اقامت را اعطا می نمایند می توان به اتریش، فرانسه، اسپانیا، سوئیس، و یونان اشاره نمود. 

 • خرید ملک
   

یکی از پر تقاضا ترین روش های سرمایه گذاری را می توان خرید ملک نامید که در برخی کشورها تنها جنبه سودآوری داشته و در برخی دیگر به اقامت و تابعیت منحجر می شود. از جمله کشورهایی که خرید ملک در آنها به اهذ اقامت منجر می شوند می توان به قبرس، یونان، پرتغال، ترکیه و اسپانیا اشاره نمود که هر کدام عموماً به خرید ملکی بالای 250 هزار یورو (کشور ترکیه 250 هزار دلار) نیاز خواهند داشت.

 • خرید پاسپورت
   

روش آخر روش خرید پاسپورت از طریق اهدای مبلغ قابل توجهی پول به کشورهای ضعیف و دور افتاده ای مانند کارائیب و دومنیکا بود که اخیراً دیگر به ایرانیان خدمات نمی دهند و از لحاظ عقلانی نیز در برابر روش خرید ملک به منظور اخذ تابعیت حرف خاصی برای گفتن ندارند.

 

بهترین مسیر برای مهاجرت از طریق تولد

کشورها از لحاظ قانونی به کشورهای تابع خاک و تابع خون تقسیم بندی می شوند. کشورهای تابع اصل خون مانند آلمان و اتریش و فرانسه و … تنها به نوزادانی که یکی از والیدن آنخها تبعه آن کشور باشد تتابعین اعطا می نمایند و در نتیجه افراد کودک از پدر و مادر ایرانی در این کشورها هیچ نوع حق اقامتی وتابعیتی نخواهند داشت. در عوض، بسیاری قصد دارند فرزند خود را در کشور هایی مثل کانادا و آمریکا متولد کنند و این طریق تابعیت این کشور ها را کسب کنند و این روش را بهترین مسیر برای مهاجرت می دانند. این موضوع درست است که اگر اصول به درستی طی شوند، فرزند شما با تولد در این کشور ها تابعیت آن ها را اخذ می کند، اما همیشه به پدر و مادر تابعیت داده نمی شود. در ویدئو انتخاب مسیر مهاجرت، توضیح داده شده است که در کدام کشورها با تولد فرزند، پدر و مادر هم تابعیت آن کشور را کسب می کنند.

بهترین مسیر برای مهاجرت از طریق ازدواج

برخی افراد از طریق ازدواج با اتباع خارجی قصد کسب تابعیت کشور همسر خود را دارند. برخی از افراد هستند که شرایط ازدواج واقعی با یک خارجی را دارند و این روش می تواند برای آن ها مناسب باشد. اما گاهی اوقات مشاهده می شود برخی برای کسب تابعیت یک کشور تن به ازدواج صوری با تبعه آن کشور می دهند و از جسم و روان خود می بخشند تا تابعیت آن کشور را کسب کنند. مسلم است که ازدواج صوری نمی تواند بهترین مسیر برای مهاجرت باشد، علاوه بر از اینکه کشورها در صورت اثبات، برای ازدواج صوری جرائمی مانند جریمه مالی، زندان و دیپورت و ممنوعیت ورود مجدد بعضاً تا 10 سال را نیز در بر گرفته اند. در ویدئو انتخاب مسیر مهاجرت تمامی جنبه های مهاجرت از طریق ازدواج شرح داده شده است.

بهترین مسیر برای مهاجرت از طریق پناهندگی

 • مؤسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش)، هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. این مطلب صرفاً جهت بالا بردن اطلاعات شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد.
   

ممکن است برخی از افراد پناهندگی را به عنوان راهی برای مهاجرت انتخاب کنند و این روش را بهترین مسیر برای مهاجرت بدانند. ممکن است پناهندگی برای برخی افراد مناسب باشد اما تقریبا کمتر از یک درصد از جامعه شرایط پناهندگی را دارند. برای مهاجرت از طریق پناهندگی طبق کنواسیون ژنو باید از شرایط خاصی برخوردار باشید. براساس کنواسیون ژنو افرادی که به خاطر عقیده، رنگ پوست، تفکر، مذهب و روش زندگی در کشور خود مورد آزار قرار می گیرند و یا جان آن ها در خطر است می توانند پناهنده شوند. در مورد پناهندگی باید این نکته را در نظر داشته باشید که، سختی های فراوانی در مسیر پناهندگی پیش روی پناهندگان است و گاها آسیب های روحی جبران ناپذیری به شخص وارد می شود. در این روش شما امکان بازگشت به کشور خود را از دست می دهید و در بیشتر مواقع شرایط زندگی پس از پناهندگی بهبود نمی یابد.
برخی افراد شرایط کنوانسیون ژنو را ندارند و با ارائه کیس دروغین قصد پناهندگی در کشورهای دیگر را دارند که اصلا توصیه نمی شود. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) هیچ گونه خدماتی در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد. تا کنون پنج روش دیگر برای مهاجرت معرفی شد، که توصیه می گردد از بین آن ها بهترین مسیر برای مهاجرت را انتخاب کنید. 

 

بهترین مسیر برای مهاجرت هنرمندان

بعضی از مسیر های مهاجرت برای افراد خاصی مناسب است. به عنوان مثال هنرمندان و دست اندرکاران امور هنری خوداشتغال می توانند از طریق حرفه خود به برخی کشورها نظیر کانادا و اتریش مهاجرت کنند. به عنوان مثال در اقامت هنرمندان اتریش، فرد با نشان دادن درآمد از کار هنری و برگزاری نمایشگاه و … می تواند ویزای هنرمندان اتریش را اخذ نماید. شرایط و جنبه های مختلف این نوع مهاجرت در مقاله های دیگری در سایت ملک پور بررسی شده است و می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار هنرمندان عزیز قرار دهد.
 

نظر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه